Dołącz do czytelników
Brak wyników

Strefa managera

19 listopada 2020

NR 4 (Październik 2020)

CZYSTOŚĆ i bezpieczeństwo w restauracji pod kontrolą

0 124

// ZACHOWANIE ODPOWIEDNIEJ HIGIENY W LOKALU GASTRONOMICZNYM WYDAJE SIĘ KWESTIĄ DOŚĆ OCZYWISTĄ. JEDNAK OBECNA SYTUACJA WYMAGA OD RESTAURATORÓW ZAPEWNIENIA SZCZEGÓLNYCH ŚRODKÓW BEZPIECZEŃSTWA. PROFESJONALNE CZYSZCZENIE I DEZYNFEKCJA WSZELKICH POWIERZCHNI STAŁY SIĘ PRIORYTETEM. WYMAGANE JEST STOSOWANIE PROFESJONALNEJ CHEMII DO CZYSZCZENIA I CZĘSTE PRZECIERANIE ŚRODKAMI DEZYNFEKUJĄCYMI KLAMEK, UCHWYTÓW, STOLIKÓW. //

Miejsca publiczne takie jak restauracje są szczególnie narażone na pojawienie się wirusa. Aby zagwarantować swoim gościom wysoki stopień bezpieczeństwa, niezbędne jest wprowadzenie rygorystycznych procedur dotyczących higieny oraz odpowiednie przeszkolenie personelu. Jeśli podejdziemy do tematu z rozsądkiem, możemy skutecznie zmniejszyć ryzyko zachorowalności na nowego wirusa. Tylko świadomość, odpowiedzialność i odpowiednia higiena są w stanie pomóc w walce z COVID-19. Goście również stają się coraz bardziej świadomi, m.in. dzięki popularności programów telewizyjnych, w których ukazywane są realia czystości kuchni w lokalach.

POSTAW NA PROFESJONALIZM

W obecnej sytuacji nie ma miejsca na kompromisy. W tej nierównej walce z niewidzialnym gołym okiem wrogiem istotne jest, by sięgać po profesjonalne, sprawdzone środki chemiczne. Należy stawiać na wysokiej jakości produkty, które zostały odpowiednio przebadane i gwarantują skuteczność. Do dezynfekcji sprzętów w restauracji i innych lokalach gastronomicznych należy używać wyłącznie profesjonalnej chemii od sprawdzonego dostawcy. Takie preparaty muszą mieć dobrą opinię i stosowne atesty. Ich zadaniem jest bowiem uporanie się ze zwykłym brudem, ale też muszą działać grzybobójczo i zabijać bakterie. Kwestią szczególną jest dezynfekcja rąk w gastronomii, ponieważ dotyczy wszystkich pracowników. Zachowanie czystości na zapleczu kuchennym, w magazynach, w przetwórniach nie pomoże, jeśli kelner będzie miał brudne dłonie. Trzeba koniecznie uczulać na to zespół, dotyczy to nie tylko pracowników mających bezpośredni kontakt z zakładem i żywnością, ale również biurowych, kierowców, dostawców itd. Pracodawca musi udostępnić dobrej jakości płyn do dezynfekcji. Powinien zwalczać prątki gruźlicy, wirusy, drożdże i bakterie. A jednocześnie nie wysuszać rąk osób, które go stale używają.

W restauracji nie może także zabraknąć mydła i płynów d...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy