\

Apetyt na sukces!

Poradnik cukiernika

// 26-letni cukiernik z Wielkopolski od dłuższego czasu z sukcesem zbiera doświadczenie w konkursach. Zdobył złoto w europejskich półfinałach na jednych z najważniejszych międzynarodowych mistrzostwach cukierniczych – Valrhona C3 w Paryżu. W lipcu 2020 r. zawalczy w Singapurze. Zapraszamy do rozmowy z Mariuszem Góreckim, szefem cukierni w kompleksie restauracji Garden City. //

Możesz wskazać moment, w którym poczułeś, że cukiernictwo może stać się Twoją pasją?
­– W szkole zawodowej dotarło do mnie, że chciałbym zająć się cukiernictwem na poważnie. Kiedy poznałem wyższy poziom cukiernictwa, czyli dekorowanie i tworzenie nowych smaków, poczułem, jak bardzo kreatywne jest to zajęcie i że mogę się w tym spełniać. Podczas konkursów cukierniczych można pokazać swoje umiejętności, to, w jakim czasie jesteśmy w stanie przygotować deser, jak potrafimy balansować teksturami i smakami. To jest coś niesamowitego. 

Jeśli mowa o konkursach, to już jako uczeń startowałeś w międzynarodowych wydarzeniach. Podziel się z naszymi czytelnikami, jakie zwycięstwa masz na swoim koncie.
– Zwyciężyłem w Mistrzostwach Polski Uczniów Szkół Cukierniczych Expo Sweet 2012. To była dla mnie wielka szansa, a duże wsparcie okazali mi Paweł Mieszała i Michał Doroszkiewicz – to pod ich okiem się szkoliłem. Brałem udział w Mistrzostwach Świata Młodych Cukierników 2012 w Sao Paulo. Zdobyłem 2. miejsce w Mistrzostwach Cukierniczych Best Pastry Chef 2016, drugi byłem też w poprzednich eliminacjach do finału Chocolate Chef Competition Valrhona 2018. W 2018 r. zająłem również 
3. miejsce na Mistrzostwach Świata w Luksemburgu. W 2019 r. zostałem zwycięzcą Lodziarskich Mistrzostw Polski. W tym samym roku zdobyłem ta...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy