Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności

17 grudnia 2020

Wege górą! Bidfood Farutex wprowadza ofertę dla kuchni roślinnej

35

Bidfood Farutex przygotowuje kulinarne inspiracje wege dla tysięcy kucharzy w Polsce. Już wkrótce oferta dostawcy poszerzy się o produkty wegańskie, wegetariańskie oraz z myślą o dietach wykluczeniowych.

Z każdym dniem rośnie liczba Polaków, którzy decydują się na wege kuchnię. W swoich wyborach kierują się empatią, ekologią lub zdrowiem swoim i swojej rodziny. Dlatego Bidfood Farutex jako wiodący dystrybutor żywności dla branży HoReCa w Polsce postanowił poszerzyć swoją obecną ofertę o produkty przeznaczone do kuchni roślinnej.

Już dziś w ofercie Bidfood Farutex można zamawiać wegetariańskie burgery, włoskie napoje roślinne, doskonałe wegańskie sery czy ekologiczne tofu. Nad doborem asortymentu czuwa Katarzyna Gubała – wege ambasadorka Bidfood Farutex. Cel: znaleźć zdrowe roślinne alternatywy i stworzyć z nich kompleksową zieloną ofertę dla lokali dbających o wegetarian i wegan oraz gości poszukujących w menu dań bez glutenu czy bez laktozy.

– Zależy mi, żeby dania kuchni wegetariańskiej i wegańskiej były standardem w restauracyjnym menu. Zbilansowana kuchnia roślinna to naprawdę zdrowa alternatywa. Przecież osób na dietach wykluczeniowych, z alergiami ciągle przybywa. Razem z Bidfood Farutex chcemy ułatwić szefom kuchni przygotowanie takich propozycji produktów, dań i przepisów, aby zainspirować do zmiany w zieloną stronę. Nie chodzi o wielką rewolucję. Raczej o zmianę drobnymi krokami – wyjaśnia Katarzyna Gubała, wege ambasadorka Bidfood Farutex i dietcoach.

– W ofercie dań wege postawiliśmy na najwyższy standard. Nie bez znaczenia jest też dla nas wpływ diety bezmięsnej na środowisko. Wierzymy, że dobre jedzenie to dobre życie. Chcemy zmieniać świat na lepsze – dodaje Paweł Łotocki, dyrektor handlowy Bidfood Farutex.

Przypisy