Dołącz do czytelników
Brak wyników

Restauracje i kawiarnie prowadzone w zgodzie z naturą

Artykuł | 8 czerwca 2020 | NR 5
0 96

Nenpo to innowacyjna firma, która sprzedaje i serwisuje używane urządzenia gastronomiczne. Kompleksowo wyposażają kawiarnie i restauracje w najlepsze sprzęty i meble technologiczne, pochodzące najczęściej z demontażu innych lokali. Z jej pomocą wielu restauratorów może zaoszczędzić do 2/3 kosztów zakupu wyposażenia lokalu, a dodatkowo przyczynić się do rozwoju gospodarki cyrkularnej.

Czy naprawdę jest potrzeba bycia eko? Zdaniem założycieli nenpo, Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) stają się coraz ważniejsze w środowisku biznesowym. W Polsce co roku produkowanych jest 10 mln ton śmieci, a tylko kilka procent poddaje się odzyskowi. Wielu właścicielom restauracji wydaje się, że kupno nowego urządzenia to najlepsze rozwiązanie. Co ciekawe, coraz częściej okazuje się, że o wiele bardziej opłacalne byłoby kupno używanego sprzętu gastronomicznego z wyższej półki z gwarancją. 

Dla przykładu nowy piec kosztuje 19 tys. zł netto, a ten sam używany piec po gruntownej renowacji będzie kosztował 6 tys. zł netto, czyli ok. 1/3 ceny nowego. Oczywiście, żeby faktycznie zaoszczędzić, należy wybrać profesjonalny serwis, który pozwoli na zachowanie 95% walorów użytkowych urządzenia. Pozostałe 5% to walory estetyczne, jednak decydując się na serwis urządzenia w nenpo, można z korzystać z dodatkowych usług i np. dostosować kolor urządzenia do wystroju...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy