Dołącz do czytelników
Brak wyników

Poradnik cukiernika

5 czerwca 2020

NR 4 (Sierpień 2019)

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy?

0 85

Podejmując decyzję o zakupie ekspresu do kawy, powinniśmy wziąć pod uwagę szereg kryteriów, które pozwolą jak najlepiej dopasować urządzenie do naszych potrzeb. Mówimy tutaj m.in. o przeznaczeniu, wydajności, sposobie obsługi czy gabarytach – ich określenie zdecydowanie przybliży nas od wyboru ekspresu do kawy w pełni odpowiadającego stawianym wymaganiom.

Jakie cechy powinien mieć ekspres do kawy? Jakie rzeczy są istotne podczas wyboru ekspresu? – są to główne pytania, które powinny pojawić się, gdy decydujesz się na wybór ekspresu do kawy do Twojego hotelu.

Próbując na nie odpowiedzieć, powinniśmy ustalić szereg kryteriów, które ekspres powinien spełniać, by jak najlepiej dostosować się do potrzeb Twoich i Twojego hotelu. 

Przede wszystkim, warto oszacować dzienne spożycie kawy w filiżankach – pozwoli to na jak najlepsze dopasowanie urządzenia pod względem wydajności i wytrzymałości. Od tego, ile kaw ekspres będzie musiał przygotować, zależeć będzie np. wielkość zbiornika na ziarna kawy i wodę, czyli niezbędną bazę każdej kawy. Kolejnym istotnym aspektem jest prosta obsługa urządzenia. Niezależnie czy będzie on udostępniony bezpośrednio dla gości, czy może obsługiwany tylko przez przeszkolonych pracowników – z założenia urządzenie powinno być jak najbardziej intuicyjne, tak by nie zabierać zbędnego czasu pracownikom czy utrudniać swobodnej obsługi gościom. 

Może wydawać się to mało istotne, ale w sytuacji, gdy czas (a właściwie jego brak) odgrywa dużą rolę, nie ma miejsca na zastanawianie się, w jaki sposób działa urządzenie lub czy ktoś widział...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy